×
İLETİŞİM EN

Kurumsal

Halı ve kilim sanatı yüzyıllardır Anadolu insanının duygularını motif motif, renk renk, düğüm düğüm gelecek kuşaklara aktaran bir kültür hazinesidir. Biz de bu kültür hazinesine 45 yıldan fazla süredir hizmet veriyor ve bundan büyük bir haz duyuyoruz.

1975 yılında Ebubekir Üçtepe tarafından kurulmuş olan firmamız; yeni, antika-eski el dokuması halı ve kilim perakende satışı, ithalat, ihracat ve imalatı yapmaktadır. Ayrıca halı-kilim müzayedesi organizasyonu, sergi, fuar iştirakları ve stoktaki 2000 adet'e yakın koleksiyonu ile oryant halı ve kilimin enformasyon ve ekspertiz merkezi olmuştur.


HİZMETLERİMİZ

Ürün çeşitlerimiz arasında Uşak, Hereke, Yörük, Şirvan, Milas, Afgan, Yahyalı, Buhara, Türkmen, İpek Hereke, Kayseri ve İran, Patchwork, Vintage, Tibet, Dalyana, Nepal, Modern tufting, Lori ve Shaggy halıları, Hint, Uşak, Kayseri, Adana, Obisson yün ve ipek kilimler bulunmaktadır. 18. ve 19. yüzyıla ait paha biçilmez ve çok nadir halı-kilim koleksiyonumuz da galerimizde mevcuttur.

Aynı zamanda Duvardan Duvara ve Karo Halıda; Associated Weavers (İthal Belçika menşeli), Dinarsu, Samur ve Desso (İthal Hollanda menşeli) marka ürünlerin toptan ve perakende bayiliğini yapmaktayız.

Halı yıkama ve tamiri işinde ise; konusunda 30 senedir hizmet veren uzman ekibimizle siz değerli müşterilerimizin hizmetindeyiz. Kapasitemiz her türlü talebi karşılayacak boyuttadır. Şimdiye kadar gelen talepler eksiksiz olarak karşılanmış, kalite standardına azami dikkat gösterilmiştir. Satışa sunduğumuz bütün halı ve kilimler tescilli marka olan “UÇAN HALI”nın garantisi altındadır.

Ayrıca 2018 yılından itibaren aktif olarak Türkçe ve İngilizce Web sitemiz üzerinden Yurt içi ve Yurt dışına ürünlerimizin e-ticaretini yapmaktayız.

Türkiye'nin en büyük online alışveriş siteleri olan hepsiburada ve trendyol sitelerinde mağazamız üzerinden aktif satışlarımız devam etmektedir.

"UÇAN HALI"NIN işaret ettiği en önemli nokta; halıcılığın köklü geçmişinin ilmek ilmek dokunduğu, atılan her düğümde günümüze geleneklerin taşındığı özgün bir el sanatı olmasıdır. Galerimizde el işi halıların seçilmiş örneklerinden size sunduğumuz nadide koleksiyonumuzun yetenekli ellerden çıkmış olduğunu ve el işi halı geleneğinin başarısını göreceksiniz.